USŁUGI EDUROAM

Eduroam to usługa bezprzewodowego dostępu do internetu w ramach środowiska naukowego. Pracownicy i studenci jednostek edukacyjnych i naukowo-badawczych mogą uzyskać bezpieczny dostęp do Internetu na terenie 54 stowarzyszonych instytucji, w 543 lokalizacjach w 43 miejscowościach Polski, a także za granicą.

Dzięki eduroam, użytkownik po jednorazowym skonfigurowaniu swojego notebooka, smartphone’a, tabletu, czy telefonu komórkowego, może korzystać z bezprzewodowego Internetu w wielu miejscach, bez konieczności wpisywania za każdym razem nowych ustawień dla sieci bezprzewodowej. Wystarczy otworzyć laptopa, aby nazwa użytkownika i hasło zostały zatwierdzone przez serwer sieci kampusu, dokładnie tak jak na Twojej uczelni.

Eduroam jest zintegrowany z najnowszymi technologiami mobilnymi, dając cały wachlarz nowych możliwości. Możesz odczytać pocztę elektroniczną, oglądać filmy i studiować w ruchu, gdziekolwiek jesteś. Wejdź na www.eduroam.pl i już dziś zacznij korzystać z sieci internetu bezprzewodowego eduroam!

Comments are closed.