Puławy, 24.05.2012

W Pałacu Książąt Czartoryskich, w którym mieści się siedziba Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego, w Sali Kongresowej tegoż szacownego, historycznego budynku odbyliśmy naszą trzecią odsłonę platonowego „roadshow”. Godzinę później niż zwykle, ale też we wnętrzach zdecydowanie starszych niż poprzednie (historia Pałacu sięga bowiem XVII wieku!) zgromadziło się prawie 60 osób chcących poznać funkcjonalność nowoczesnych usług Platformy Obsługi Nauki.

Naszą prezentację otworzył prof. zw. dr hab. Wiesław Aleksander Oleszek, dyrektor Instytutu. Jak na tak dostojne miejsce przystało, na sali znalazł się także szlachetny instrument – fortepian. A że nasze „show” opatrzone jest także muzyką, w szczególności w trakcie opowieści o dwóch doktorach-naukowcach, padł pomysł, by zastąpić nagraną wcześniej muzykę grą na żywym instrumencie. Motyw ten sam, ale jakże inaczej…

Nasz pokaz wzbudził duże zainteresowanie. Pełne ręce roboty miał po naszym występie zespół pod kierunkiem Andrzeja Krakowiaka, kierownika Ośrodka Komputerowego PulMAN, którzy opowiadali o wdrożeniu usług PLATONA w puławskiej sieci akademickiej. Mieliśmy obawy, czy na tle tak wspaniałego kompleksu pałacowego nasze usługi będą dobrze wyglądać… ale i tym razem obyło się bez kompleksów. Mamy nadzieje na następnych użytkowników platonowych usług!

Wspomniałem o dwóch doktorach-naukowcach podczas pokazu… W naszej prezentacji faktycznie występuje doktor Nowak i doktor Kowalski… ale nie będziemy odkrywać wszystkich kart, bowiem jeszcze wiele miast przed nami. Ale bardzo prawdopodobne, że muzyka na żywo była tylko w Puławach!

Żegnamy Puławy nadal wspaniałą pogodą (podczas całego roadshow – jak na zamówienie!). Przed nami ostatni w tym tygodniu odcinek: Radom…


 

Comments are closed.