Olsztyn, 6.06.2012

Olsztyn powitał nas nietypowym wnętrzem; nie dość, że nie była to, jak w większości odwiedzanych miast, sala wykładowa, to dodatkowo przestrzeń ta była opisana na planie… koła! Tym razem bowiem naszą prezentację przedstawialiśmy w holu Biblioteki Uniwersyteckiej, w nowoczesnym budynku, zaraz pod przeszkloną kopułą.

Ostatni dzień naszego roadshow powitał nas słońcem. Dzięki temu specyfika miejsca, zaprojektowanego tak, by jak najwięcej korzystać z naturalnego światła, wyeksponowana była w pełnej okazałości. Dla lepszej widoczności – zamiast ekranu i projektora – nasze ilustracje wyświetlane były na 4 połączonych dużych panelach LED; tłem, w oszklonych salach, stały się dla nas biblioteczne archiwa.

Show dla ponad 50 zebranych osób otworzył gospodarz obiektu, prorektor ds. Rozwoju Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, prof. Szczepan Figiel. O lokalnym, olsztyńskim wdrożeniu, opowiadał natomiast Dyrektor Miejskiej Sieci Komputerowej OLMAN, mgr Tomasz Wilczyński, przedstawiając także współpracujący z nim zespół odpowiedzialny za pakiet usług Platformy Obsługi Nauki. Zaprosił zebranych nie tylko do zwiedzania sprzętu zainstalowanego w wozie Platon TV, ale także wypróbowania terminala konferencyjnego – na bieżąco bowiem obserwował nas ośrodek w Koszalinie i Białymstoku. Dwie kamery, będące na wyposażeniu wozu realizatorskiego, wzmocniła po pokazach także trzecia kamera olsztyńskiego operatora usługi telewizji.

Najwięcej jednak pytań – co zrozumiałe, we wnętrzach zawierających taką mnogość archiwalnych wydawnictw – budziła możliwość korzystania z usługi powszechnej archiwizacji. W budynku Biblioteki, w której mieści się także czytelnia internetowa i oddział komputeryzacji, taka usługa znajdzie na pewno nowe, szerokie zastosowania. I oczywiście – nowych użytkowników!

Olsztyn to dziesiąty etap naszego roadshow, a tym samym – ostatnie miasto w tej turze odwiedzin. Mamy za sobą jednocześnie połowę ośrodków partnerskich projektu PLATON, zatem jeszcze pełne ręce roboty przed nami. Planujemy być wszędzie tam, gdzie dotrze nasza ekipa z „flagowym okrętem” usług PLATONA – wozem realizatorskim usługi telewizji Platon TV.

Wracamy do domu; we wrześniu zapraszamy na kolejną odsłonę!

Comments are closed.