Białystok, 5.06.2012

Aula Politechniki Białostockiej na Wydziale Elektrycznym. Mijamy wystawę starego sprzętu elektronicznego, w gablotach wystawiono dawne twarde dyski, kilkanaście, kilkadziesiąt megabajtów pojemności. Zaraz za nimi plakat: Nowoczesne usługi dla środowiska naukowego. To tu, kwadrans po 10:00 rozpoczęliśmy kolejny pokaz usług Platona.

Grono blisko setki gości powitał – w zastępstwie Dyrektora Miejskiej Sieci Komputerowej BIAMAN, inż. Cezarego Citki – inż. Tomasz Nosal. Tu, w Białymstoku, usługi Platformy Obsługi Nauki są już z powodzeniem wykorzystywane w bieżącej pracy – o tym z niekłamaną dumą zapewniali lokalni koordynatorzy usług PLATONA. Pomimo, że część infrastruktury jest jeszcze nadal w fazie wdrożenia, projekt jest na dobrej drodze, by stać się jedną z powszechniej i chętniej stosowanych, praktycznych usług środowiska akademickiego.

Po prezentacji mogliśmy na żywo przetestować białostocki węzeł wideokonferencji, łącząc się, dzięki umieszczonemu przed salą terminalowi, z bliźniaczymi ośrodkami w Koszalinie i Olsztynie. Infrastrukturę telewizji Platon TV wzmocnił natomiast kran kamerowy ekipy Białegostoku – dzięki niemu można było zobaczyć, w jaki sposób operator w wozie realizacyjnym montuje na żywo ujęcia z kilku kamer, także tych na wysięgniku. Kamer było zresztą tym razem wyjątkowo dużo, gdyż całe wydarzenie swym okiem śledziła także kamera lokalnego oddziału Telewizji Polskiej.

Gościnny Białystok opuszczamy zadowoleni – zarówno z zakończonego kolejnego odcinka naszego roadshow, jak i z zainteresowania audytorium usługami Platformy PLATON. Przed nami już ostatnie miasto prezentacji w wiosennej odsłonie – Olsztyn.

A zatem – do zobaczenia ponownie w Białymstoku, czekajcie na nas w Olsztynie!

Comments are closed.